Kiedy zalecane jest wykonanie tomografii zatok?

Wskazaniem do wykonania tomografii zatok są nieprawidłowości lub niejasne wyniki, jakie otrzymuje lekarz podczas diagnozowania pacjenta. Wtedy zleca, aby pacjentowi została wykonana tomografia zatok Wrocław, która jest badaniem miarodajnym, bardzo dokładnym i w pełni obrazującym to, co dzieje się w obrębie zatok.

Badanie chorych zatok

Nie ma wtedy żadnych wątpliwości, jaką diagnozę trzeba postawić, co znacznie skraca proces diagnostyczny i ułatwia leczenie. Dzięki tomografii komputerowej mogą zostać wykryte wszelkie uszkodzenia w zatokach, a także zdiagnozowane obrzęki.

Tomografia pomaga także ocenić wady rozwojowe twarzoczaszki, a także wszelkie inne problemy, które mogą powodować problemy z zatokami. Na pewno jeżeli tylko są podstawy do wykonania tomografii komputerowej, na takie warto się zdecydować, ponieważ jest niezwykle pomocne.

Jak leczyć chore zatoki?

Dokładne zobrazowanie anatomii jamy nosowej i zatok ułatwia planowanie zabiegów operacyjnych w tym rejonie. Na pewno więc takie badanie jest także pomocne dla lekarza, który będzie wiedział jak postępować, aby osiągnąć dobre efekty z leczenia pacjenta. Na pewno każdy będzie zadowolony z tego, jak będzie przebiegało leczenie, które odbędzie się po wykonaniu badania tomografem komputerowym.