Jak wywalczyć wysoką kwotę odszkodowania? – Kancelaria odszkodowawcza podpowiada

Jeżeli uległeś wypadkowi, zapewne nie od razu pomyślałeś o tym, że być może należy się Tobie odszkodowanie po wypadku. Bez względu na to, czy byleś wyłącznie ofiarą zdarzenia, czy może sprawcą, warto walczyć o odszkodowanie.

Wysokość odszkodowania jak wyliczyć?

Wbrew pozorom, odszkodowanie należy się także wtedy, gdy osoba była sprawcą lub współwinnym zdarzenia. W tym przypadku kwota może być niższa niż w przypadku osoby całkowicie poszkodowanej, ale i tak warto również o nią walczyć. Odszkodowania wypłacane przez firmy ubezpieczeniowe zwykle nie są tak wysokie, aby wyrównać wszelkie poniesione przez poszkodowanego straty.

Liczą się nie tylko koszty leczenia, rehabilitacji czy innych form opieki medycznej, ale również straty moralne, które trudno wycenić. Czasem trauma po wypadku ciągnie się przez długie lata. Zaproponowana przez ubezpieczyciela kwota odszkodowania może nie być satysfakcjonująca dla poszkodowanego. W takiej sytuacji można dochodzić swoich roszczeń na drodze sądowej.

Dlaczego zaniżają wysokość odszkodowania

Osoby, które nie są usatysfakcjonowane kwotą odszkodowania wypłaconego przez ubezpieczyciela może uzyskać dalsze środki przed sądem. Warto w tym celu skorzystać z usług profesjonalnej kancelarii prawnej, która specjalizuje się w uzyskiwaniu wysokich odszkodowań.

Korzystanie z pomocy doświadczonych prawników umożliwia powiększenie pierwotnej kwoty o całkiem pokaźne sumy. Osoba poszkodowana nie musi walczyć przed sądem sama, a pomoc kancelarii odszkodowawczej nie obciąża jej budżetu.

Zadowolony z odszkodowania

Nie trzeba wykładać żadnych środków na obsługę prawną – wynagrodzenie kancelarii prawnej to najczęściej konkretny procent od wygranej kwoty. Klient od razu przy podpisaniu umowy na obsługę prawną dokładnie wie, jaką część wygranego odszkodowania będzie musiał przekazać kancelarii prawnej.

Co prawda w ten sposób pomniejsza uzyskaną kwotę, ale bez pomocy kancelarii raczej i tak nie udałoby się na własną rękę wygrać sporej kwoty przed sądem.