Torby do przewozu instrumentów

Popularne zespoły muzyczne koncertują na estradach w całym kraju. Wiąże się to z koniecznością dojazdu oraz transportu instrumentów do miejsca docelowego. Wartościowy sprzęt musi być dobrze zabezpieczony, aby nie uległ uszkodzeniu w czasie podróży.

Dotyczy to zarówno instrumentów strunowych i dętych, jak też urządzeń elektronicznych do generowania dźwięków na żywo. Do przewozu instrumentów przeznaczone są funkcjonalnie zaprojektowane torby i skrzynie.

Ochrona zewnętrzna i wewnętrzna

Praktyczne torby do przewozu instrumentów strunowych są wykonane ze sztywnego tworzywa, które chroni zawartość przed zewnętrznymi uszkodzeniami mechanicznymi.

Ich wnętrze pokryte jest miękką wykładziną, dzięki czemu gitara lub ukulele nie ma kontaktu z twardymi elementami pokrowca. Pudła rezonansowe i mechanizmy strunowe są dobrze chronione w razie wstrząsów w pojeździe.

Torby do przewozu instrumentów są wodoodporne. Ma to szczególne znaczenie podczas koncertów plenerowych, gdy przy niesprzyjającej aurze sprzęt podczas przenoszenia jest narażony na działanie wilgotnego powietrza.

Wygodny transport

Podczas transportu dobrze sprawdzają się skrzynie na instrumenty, mogące pomieścić urządzenia klawiszowe, dodatkowe akcesoria i nuty. Ich sztywna konstrukcja wykonana jest z drewna i aluminium. Są więc jednocześnie wytrzymałe i lekkie.

Poręczne uchwyty pozwalają bez trudu przenosić skrzynie w dowolne miejsca. Pakowne skrzynie na instrumenty są szczególnie przydatne dla zespołów, które bazują na bogatym zestawie instrumentalnym. W jednej skrzyni da się umieścić rozmaity sprzęt muzyczny – flet, dzwonki chromatyczne, czy drobne instrumenty perkusyjne takie jak tamburyn i kastaniety.

Na szczególną uwagę zasługują kufry przeznaczone na profesjonalny sprzęt dla DJ-ów. Mogą oni w nich zgromadzić wszystko, co jest im potrzebne do prowadzenia dyskoteki. Jest to przede wszystkim gramofon i zestaw płyt winylowych. Fonotekę w postaci cyfrowej łatwiej jest utrzymywać w porządku, gdy skrzynie mają przegródki dostosowane rozmiarami do płyt CD.