Profesjonalne linie produkcyjne i stanowiska montażowe

Odpowiednio zaprojektowane stanowiska montażowe znacznie ułatwiają pracę. Tego typu stanowiska przydają się w różnych pracach naprawczych oraz montażowych, jednak jako że zwykle w takim miejscu przebywa się przez wiele godzin warto zastanowić się w jaki sposób sprawić, żeby konkretne stanowisko było wygodne.

Trzeba zadbać między innymi o odpowiedniej wielkości blat, oświetlenie czy też odpowiednie rozmieszczenie narzędzi na stanowisku. Jednak to dopiero początek rzeczy, o których trzeba pomyśleć.

Praca przy stanowisku montażowym

Przede wszystkim trzeba zastanowić się czy przy stanowisku montażowym, czy też linii produkcyjnej będzie pracowała jedna czy więcej osób oraz czy praca będzie siedząca czy też stojąca. Stanowiska montażowe dostosowane do pracy wielu osób powinny mieć regulowaną wysokość, aby móc się dostosować do wzrostu pracującej przy niej osoby. Na rynku można znaleźć stanowiska regulowane za pomocą śruby, korby czy też elektrycznie. To ostatnie rozwiązanie jest najdroższe, ale również najbardziej dokładne. Kolejną kwestią na jaką należy zwrócić jest charakter pracy. Im cięższa praca tym trzeba wybrać konstrukcję o większej nośności. Na rynku można znaleźć linie produkcyjne o nośności do 2 ton.

Z czego ma być zrobiony blat?

W zależności od tego jakie pracę będą wykonywane na stanowiska montażowe trzeba wybrać odpowiedni blat. Rozwiązań na rynku jest bardzo dużo i wśród nich wymienić należy blaty ze sklejki pokryte PCV, blaty pokryte gumą ryflowaną, z płyty MDF, płyty wiórowej, blaty dębowe olejowane i wiele więcej. Odpowiedni blat ma też znaczenie w kontekście narzędzi jakie będą używane na stanowisku pracy. W zależności od narzędzi trzeba wybierać stanowiska montażowe wyposażone w różne dodatki jak tablice perforowane, szuflady na narzędzia czy też organizery do narzędzi.

Warto także zadbać o odpowiednie oświetlenie czy też krzesło na stanowisku roboczym. Wszystkie te elementy mają ogromne znaczenie jeśli chodzi o wygodę pracy. Jeśli stanowisko będzie nieprzystosowane do pełnienia swojej funkcji to niestety praca na nim będzie nie wygodna.

Profesjonalne linie produkcyjne i stanowiska montażowe oferuje  producent Lean-Tech