Praktyka wdzięczności – czym w zasadzie jest

Psychologia przeprowadza badania na różnym terenie. Dzięki temu ludzie dowiadują się o tym, jak mogą sprawić, by ich życie stawało się lepsze przy stosowaniu prostych technik każdego dnia. W ostatnim czasie bardzo popularna stała się praktyka wdzięczności. A na czym konkretnie to polega?

Czym jest praktyka wdzięczności?

Najprościej mówiąc, jest to regularne i świadome poszukiwanie dobra w swoim życiu. Każdego dnia przecież doświadczamy wielu wspaniałych rzeczy. Dzięki temu można nastawić swoje zmysły na docenianie wszystkiego, co się posiada.

Dzięki temu można wiele zyskać. Przede wszystkim lepszy kontakt z samym sobą, zmniejszyć poziom stresu, poprawić relacje z innymi ludźmi, podnieść poczucie własnej wartości, a także odczuwać większą satysfakcję z życia czy poprawić swoją koncentrację. Ta technika jest także nazywana drogą do szczęścia. I to właśnie dlatego, że osoby, które z niej korzystają, są bardziej zadowolone ze swojego życia.

Wyzwanie 100 Dni Szczęścia

Powstało nawet wyzwanie, które wykorzystuję praktykę szczęścia. Nie wymaga zbyt wiele od człowieka, a daje ogromną satysfakcję i wiele korzyści, które przyczynią się do poprawy jakości życia danego człowieka. A na czym konkretnie to polega?

Na wykonaniu kilku prostych czynności. Na początek można każdego dnia robić zdjęcie temu, co nas zachwyca. Jeśli nie przepadamy za wykonywaniem fotografii, możemy zdecydować sie na rysowanie lub po prostu zrobienie krótkiej notatki. Najważniejszej jest jednak zachowanie danej chwili w fizycznej formie. Tymi zdjęciami czy słowami można potem dzielić się z innymi w zamkniętych grupach np. na Facebooku. Dzięki temu uczestnicy wyzwania nawzajem się inspirują, ale także motywują do znajdowania radości i dziękowania za to, co mają wokół siebie.

Kiedy rozpocząć praktykę szczęścia?

W dowolnej chwili. Nie potrzeba nawet dołączać do żadnej grupy, jeśli jest się wystarczająco zmotywowanym do tego, by utrzymać regularność i dyscyplinę w tym codziennym zadaniu. Dzięki temu zauważymy znaczącą różnicę w swoim życiu. Nasz standard życia wskoczy na wyższy poziom i przekonamy się, że można być szczęśliwym człowiekiem.

Praktyka wdzięczności – więcej informacji: https://aleksandramroczko.pl/produkt/100dniszczescia-praktyka-wdziecznosci/