Naturalne olejki do twarzy

Naturalne olejki do twarzy zawierają cenne dla urody substancje. Przede wszystkim odżywiają skórę i poprawiają jej wygląd, dlatego codzienna pielęgnacja olejkami stała się tak popularna. Naturalne olejki do twarzy są dobrze tolerowane przez wszystkie typy skóry, od suchej, wrażliwej, mieszanej, po tłustą. Niektóre olejki skutecznie leczą zmiany trądzikowe.

Jakie zastosowanie mają naturalne olejki do twarzy?

  • Są wykorzystywane w demakijażu. Naturalne kosmetyki do twarzy mają doskonałe właściwości myjące. Idealnie spełniają zadanie usuwania nadmiaru sebum, regulują jego wydzielanie. Usuwają resztki makijażu, pot, kurz i inne zanieczyszczenia.
  • Stanowią podstawę skutecznej pielęgnacji i sekret urody Koreanek.
  • Mają wyjątkowe właściwości nawilżające. Zapewniają cerze naturalny blask.
  • Są bezpieczne dla skóry, gdyż pozbawione są chemicznych substancji.

Najbardziej popularne naturalne olejki zawarte w kosmetykach do twarzy

  • Olejek arganowy

Jest otrzymywany z owoców arganii żelaznej i często bywa określany płynnym złotem Maroka. Ma piękną, jasno-bursztynową barwę. Olejek stosowany w kosmetyce pochodzi nieprażonych nasion. Ma działanie przeciwzmarszczkowe i nawilżające. Wyraźnie poprawia stan cery, ponieważ zawiera niezbędne kwasy tłuszczowe oraz witaminę E, zwaną witaminą młodości.

  • Olejek tamanu

To ekstrakt z orzechów drzewa Tamanu. Ma wyjątkowe właściwości nawilżające oraz lecznicze: redukuje blizny, rozstępy, a także zmiany trądzikowe (w tym przypadku najlepsze działanie zapewni stosowanie punktowe, miejscowe). Olejek tamanu został odkryty w starożytnych czasach przez mieszkańców Polinezji, których skóra twarzy, ze względu na klimat, była narażona na działanie promieni słonecznych i wiatru.

  • Olejek z awokado

Awokado to nie tylko zdrowy owoc. Olejek tłoczony z miąższu awokado cechuje wysoka zawartość jednonienasyconych i wielonienasyconych kwasów tłuszczowych, tak cennych w codziennej pielęgnacji skóry.

Naturalne olejki do twarzy cieszą się coraz większym zainteresowaniem, gdyż naturalna pielęgnacja twarzy przynosi świetne rezultaty.

Profesjonalne kosmetyki do pielęgnacji twarzy znajdziesz w sklepie: https://novakosmetyki.pl/59-naturalne-olejki-do-twarzy