Jak działa urządzenie do peelingu wodorowego

Urządzenie do peelingu wodorowego Medika Hydrogen Peel posiada wbudowany generator wodoru oraz licznik wytworzonego wodoru. Po uruchomieniu generatora uwalniane są jony wodoru, które mają ładunek ujemny. Stężenie jonów wodorowych w płynie złuszczającym jest odpowiednio dostosowane.

Jony wodorowe niszczą wolne rodniki w skórze. Wolne rodniki są najpoważniejszym czynnikiem w rozwoju procesów starzenia się skóry, zmniejszają zdolność komórek do redukcji, niszczą cząsteczki kolagenu i elastyny, pogarszają odżywienie komórek skóry. Brak wolnych rodników w skórze przyczynia się do odmłodzenia skóry i zwiększa skuteczność wszelkich efektów terapeutycznych i kosmetycznych. Aktywność przeciwutleniająca wodoru jest 176 razy wyższa niż witaminy C i 856 razy wyższa niż koenzymu Q10.

Peeling wodorowy urządzenie – efekty

Procedura peelingu wodorowego zapewni:

 • Oczyszczanie skóry z martwych, zrogowaciałych cząstek. Aby oczyszczenie było miękki i delikatne, stosowane są specjalne głowice o spiralnej powierzchni. Proces peelingu jest miękki i delikatny, głowice mają różne stopnie ścieralności, co pozwoli specjaliście wybrać najbardziej odpowiednią metodę dla danego rodzaju skóry.
 • Peeling wodorowy walczy z objawami zapalenia skóry, starannie oczyszczając pory z tłustych pozostałości zwiększając ogólny odcień skóry. Następuje poprawa procesów metabolicznych i dopływu krwi w tkankach. Kolejna zaleta to detoksykacja skóry, zwalczanie przebarwień, zmniejszenie i wygładzanie zmarszczek.
 • Procedura nie wymaga specjalnego przygotowania. Może być przeprowadzona, jako niezależna procedura, jak również procedura przed nasłonecznieniem, a także w przygotowaniu do zabiegu laserowego, terapii RF.
 • Najczęściej terapia składa się z 5 procedur z przerwą 1 raz w tygodniu.

Podsumowanie

Urządzenie do peelingu wodorowego jest wyposażone w dwie głowice zabiegowe oraz trzy maski z witaminą C, ponadto jego obudowa posiada powłokę z materiału Corian tzn. antybakteryjna. Procedura peelingu wodorowego posiada zastosowanie do takich problemów z zakresu medycyny estetycznej jak:

 • Redukcja zmarszczek w okolicy oczu,
 • Złagodzenie stanów zapalnych,
 • Dogłębne oczyszczenie skóry,
 • Spowolnienie procesu starzenia,
 • Ujędrnienie skóry, poprawienie jej napięcia (efekt liftingu),
 • Usuwanie naczynek,
 • Nawilżenie i odżywienie skóry.

Głowica wodorowa w trakcie peelingu dawkuje strumień wody wypełniony pęcherzykami wodoru, które powodują dokładne oczyszczanie skóry, pozbywając się martwego naskórka, resztek makijażu a także zanieczyszczeń pochodzących ze środowiska. Po zakończonym zabiegu skóra jest czysta i odświeżona. Problemy z trądzikiem oraz nadmierną produkcją sebum są znacznie ograniczone.

Profesjonalne urządzenie do peelingu wodorowego znajdziesz w sklepie: https://medikapoland.pl/pl/25-peeling-wodorowy-sprzet