Ekologiczne akcesoria dla kobiet dostępne online

Coraz więcej kobiet decyduje się na używanie na co dzień wielorazowych i ekologicznych produktów higienicznych. To świetnie. Jednak same środki higieniczne nie wystarczą. Warto również wyposażyć się w inne ekologiczne akcesoria, które pozwolą na utrzymanie kubeczków menstruacyjnych w czystości, a także ułatwią ich aplikację.

Ekologiczne produkty higieniczne dla kobiet.

Dla pań, które stosują kubeczki menstruacyjne ekologiczne akcesoria dla kobiet to duże ułatwienie. Żel do mycia kubeczków to produkt, który ułatwi utrzymanie kubeczka w czystości. Wystarczy zaaplikować niewielką ilość żelu i umyć nim kubeczek. Szczególnie przydatne jest no na przykład na wyjazdach. Kobiety o silnych krwawieniach muszą stosunkowo często opróżniać kubeczek. Aby ułatwić wyczyszczenie kubeczka na przykład w pracy, w szkole czy w podróży, warto kupić chusteczki do czyszczenia kubeczków. Są one w malutkich opakowaniach, podobnie jak chusteczki do okularów, łatwe w użyciu i podręczne.

Inne eko produkty i akcesoria dla pań.

Wśród ekologicznych akcesoriów dla kobiet znajduje się też lubrykant na bazie wody. Dlaczego lubrykant jest potrzebny przy używaniu kubeczka menstruacyjnego? Suchość pochwy może utrudniać aplikację kubeczka. Także zakładanie go tuż po umyciu się lub pod prysznicem może nie być łatwe. Odrobina lubrykantu daje dobre nawilżenie i sprawia, że kubeczek z łatwością można umieścić w pochwie.

Ekologiczne akcesoria dla kobiet to też protektory do aplikacji kubeczka. Powinna je mieć każda kobieta nosząca kubeczek menstruacyjny. W opakowaniu znajduje się 12 sztuk protektorów, które chronią palce przed zabrudzeniem podczas aplikacji kubeczka. Nie zawsze istnieje też możliwość, aby dokładnie umyć ręce podczas wymiany kubeczka. Protektory ochronią również pochwę przed drobnoustrojami znajdującymi się na rękach, zapobiegając niechcianym infekcjom lub grzybicy.

Ekologiczne akcesoria dla kobiet to produkty, które ułatwiają utrzymanie w czystości środków higienicznych, chroniąc przed bakteriami i zakażeniami w sytuacjach, gdy odpowiednie umycie rąk lub kubeczka jest niemożliwe. Zobacz więcej na: www.dziobak.com.pl/akcesoria-do-higieny-dla-kobiet