Dokuczają Ci bóle reumatyczne? – Apteka internetowa poleca dobre suplementy

Reumatyzm to potoczne określenie grupy chorób reumatycznych, charakteryzujących się przewlekłymi stanami zapalnymi tkanki łącznej. Najczęściej reumatyzm przejawia się zmianami chorobowymi w stawach i kościach. Towarzyszy temu miejscowy ból, a w skrajnie ciężkich i poważnych przypadkach całkowitym unieruchomieniem stawu.

Po czym rozpoznać reumatyzm? Bólom stawów towarzyszą często zaczerwienienia, obrzęki oraz zaburzenia czynności  ruchowych.

Przyczyny reumatyzmu

Jest to wynikiem procesów patologicznych, które zachodzą w obrębie tkanki łącznej i charakteryzują się chronicznymi stanami zapalnymi, co świadczy o zaburzeniach funkcjonowania układu immunologicznego. Bóle reumatyczne o podłożu kostno-stawowym stanowią 30% wszystkich dolegliwości, z którymi pacjenci zgłaszają się do lekarza.

Na reumatyzm chorują zarówno ludzie starzy jak i młodzież. Ponieważ powodem reumatyzmu są zazwyczaj stany zapalne, istnieje możliwość złagodzenia ich zanim choroba zacznie postępować.

Jak leczyć reumatyzm?

Istnieje wiele preparatów przeciwzapalnych, takich jak maści Voltaren Emulgel, Diklofenak żel, Nakoflen top, czy tabletki  Anapran neo, Opokan i Mel. W aptece spotkać także można środki przeznaczone stricte na dolegliwości reumatyczne. Należą do nich m.in. Bals Sulphur oraz Żel diabelski pazur z alantoiną.

Ten drugi szczególnie zwraca uwagę nietypowa nazwa. Diabelski pazur to roślina, której od dawien dawna stosuje się w medycynie ludowej do leczenia reumatycznego zapalenia stawów, zaplenia ścięgien, wykazuje bowiem działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne.