Depilacja laserem diodowym

Usuwanie zbędnego owłosienia to ważna sprawa estetyczna. Istnieją różne metody, którymi można się pozbyć niechcianych włosów, jedną z nich jest laser diodowy depilacja taką metodą uchodzi za jedną z najskuteczniejszych metod usuwania owłosienia. Laser diodowy do depilacji działa nieco inaczej niż zwykłe lasery. Jest dzięki temu bardziej skuteczny i powoduje mniej podrażnień.

Jak działa depilacja laserem diodowym?

Jak właściwie działa laser diodowy depilacja w ten sposób polega na pochłanianiu przez barwnik znajdujący się we włosach (melaninę) fal emitowanych przez laser. Pochłonięta przez melaninę energia prowadzi do uszkodzenia elementów włosa odpowiedzialnych a jego wzrost.

W ten sposób laser diodowy do depilacji sprawia, że dany włos przestaje rosnąć, a jednocześnie sąsiadujące z włosami tkanki, chociażby skóra, nie zostają podrażnione.

Dlaczego warto się zdecydować na depilację laserem diodowym?

Laser diodowy do depilacji jest bardzo skutecznym rozwiązaniem. Wiele zależy od czynników personalnych, jak wiek, płeć, kolor włosów czy nawet gospodarka hormonalna, ale wybierając laser diodowy depilacja zajmie nam około cztery do ośmiu wizyt na daną partię ciała.

Zabiegi wykonuje się w odstępach około miesiąca. Laser diodowy do depilacji gwarantuje spokój od golenia na nawet ponad rok. Kto powinien się zdecydować na laser diodowy depilacja tą metodą jest szczególnie skuteczna u osób z jasną cerą i ciemnymi włosami.

Energia lasera jest bowiem absorbowana jedynie przez melaninę w samym włosie, co jeszcze bardziej zmniejsza ryzyko podrażnienia skóry, która też zawiera pewne ilości melaniny.

Wady i przeciwwskazania do zabiegu depilacji laserem diodowym

Laser diodowy do depilacji to metoda stosunkowo kosztowna. Ze względu na skuteczność i niskie ryzyko podrażnień i powikłań warto jednak ją rozważyć jeśli chcemy się pozbyć zbędnego owłosienia.

Nie wszyscy mogą jednak zdecydować się na laser diodowy depilacja tą metodą jest bowiem wykluczona w przypadku ciąży, cukrzycy, ale również dużej skłonności do przebarwień. Przed depilacją, około miesiąc wcześniej, nie wolno też wykonywać peelingu, zarówno chemicznego jak i mechanicznego.