Auschwitz tours na liście światowego dziedzictwa UNESCO

Obóz koncentracyjny Auschwitz Kraków, jako jedyne tego typu miejsce na świecie został umieszczony na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Jest to lista, która gromadzi ważne dla całego świata zabytki, które podlegają specjalnej ochronie, a próba ich zniszczenia grozi poważnymi konsekwencjami prawnymi.

Pamiątka II Wojny Światowej

Nie inaczej jest w przypadku obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu. Już kilka razy próbowano ukraść napis, który widnieje przed wejściem do obozu, czyli Arbeit Macht Frei. Próbowano także niszczyć znajdujące się na terenie dawnego nazistowskiego obozu budynki. Na szczęście wszystkie te próby zostały udaremnione, dzięki czemu obecnie nadal mamy możliwości poznawania historii w tym miejscu pamięci.

Świadomość tragedii

A jest to najlepszy sposób na uświadomienie wielu ludziom, z jaką tragedią mieliśmy do czynienia jeszcze nie tak dawno, bo podczas II wojny światowej. Miejsce, jakim jest obóz koncentracyjny zachowało wiele budynków, przedmiotów, a także rzeczy należących do obozowiczów. Dzięki temu odwiedzające obóz osoby mogą zobaczyć, co tam się działo i jak to wszystko wyglądało. Na pewno będzie to najlepsza lekcja historii, jaką uda się każdemu przeżyć.

Jedyne miejsce na świecie

W końcu nie ma drugiego takiego miejsca na świecie, które w dobitniejszy sposób pokazywałoby, jak tragiczna jest historia. Można będzie kroczyć śladami mieszkańców obozu, którzy przeżyli tu prawdziwą tragedię. Wielu poniosło śmierć. Ci, którym udało się przeżyć opowiadali o strasznych rzeczach, jakie się tam działy. Miejsce to jest niechlubną historią naszego świata. Auschwitz tours organizuje (http://cracowvisit.com/auschwitz-birkenau-krakow-tours.html)