Obsługa importu wymagającym zajęciem.

Obsługa importu to w dzisiejszych czasach branża, w której próbuje zaistnieć wiele firm i osób. Dzieje się tak, gdyż import z Azji staje się coraz bardziej popularny i porządny przez większość działających na rynkach europejskich przedsiębiorstw. Czy łatwo jest jednak w tej branży zaistnieć?

Jak importować towary?

Niestety nie jest to łatwe zadanie. Trzeba posiadać nie tylko sporą wiedzę w tej tematyce, ale również odpowiednie kontakty i zaplecze. Tylko wtedy będziemy w stanie rzetelnie sprawdzić danego kontrahenta, przeprowadzić audyt, czy kontrole jakości. Bez odpowiedniego zaplecza nie da się zorganizować odbioru towaru, jego załadunku, transportu do Polski i rozładunku.

Co importujemy najczęściej?

Firmy korzystające z takich usług są bardzo wymagające. Często inwestują bardzo duże pieniądze w sprowadzanie towarów, dlatego korzystają z usług i porad firm, dla których obsługa importu nie stanowi nawet najmniejszego problemu. W związku z tym działając w tej branży nie można pozwolić sobie na nawet najmniejszy błąd.

Konsultant do importu

Po to zatrudnia się konsultantów i korzysta z usług firm konsultingowych, aby mieć stu procentową pewność. Doskonała znajomość przynajmniej języka angielskiego też nie jest bez znaczenia. Jest on niezbędny nie tylko do komunikacji z azjatyckimi kontrahentami, ale również do odpowiedniego wypełnienia wszelkich dokumentów importowych.

Widać więc, że obsługa importu to ciężki kawałek chleba. Trzeba mieć nie tylko sporą wiedzę i umiejętności, ale także, najogólniej mówiąc, spore zaplecze. Bez tego nasze szanse na powodzenie niestety są bardzo małe.

Przeczytaj nasz inny artykuł: Czy cło na towary z Chin to jedyna formalność przy imporcie?