Szafa metalowa na dokumenty – jaka powinna być?

Praktyczna, funkcjonalna, solidna, a jednocześnie estetycznie wyglądająca  szafa metalowa na dokumenty sprawdzi się w każdym biurze, archiwum i innych firmowych pomieszczeniach. Szafy takie wykorzystywane są do przechowywania dokumentów z reguły umieszczonych w segregatorach czy teczkach.

Jednak dzięki mobilnym  półkom możemy je dowolnie  konfigurować. Mebel wykonany z metalu z pewnością przyda się także w domowym biurze, idealnie wpasowując się  do wnętrz zarówno industrialnych, nowoczesnych, jak i klasycznych. Szafy występują w szerokiej gamie kolorystycznej. Każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Szafa metalowa na dokumenty w różnych rozmiarach

W zależności od potrzeb istnieje szeroki wybór dostępnych rozmiarów metalowych szaf na dokumenty. Klienci mogą wybierać między wysokimi szafami pionowymi, a także poziomymi. Wnętrze takiej szafy dostosowane jest do przechowywania różnego rodzaju teczek, segregatorów. Mimo iż najczęściej spotykanym formatem w archiwizacji jest A4, układ półek sprawia, że możliwe jest składowanie dokumentów o rożnych rozmiarach.

Rodzaje szaf metalowych

Klasyczne szafy biurowe z drzwiami skrzydłowymi zapewniają odpowiednią ilość miejsca na sprzęt biurowy, dokumenty, teczki czy segregatory. Szafki te posiadają liczne przegrody i  szuflady, co pomoże nam w utrzymaniu porządku w  dokumentach i biurze.

Szafy żaluzjowe  są wykonane ze stalowej blachy. Drzwi żaluzjowe zrobione są z listew ze sztucznego tworzywa ,są one wsuwane w podwójne boczne ściany i zamykane na kluczowy zamek zatrzaskowy. Mają regulowane metalowe półki. Są malowane proszkową co gwarantuje trwałość koloru oraz zabezpiecza przed korozją.

Szafy biurowe z drzwiami przesuwnymi to meble, w których znajdują się dokumenty oraz inne przedmioty niezbędne do skutecznej pracy biurowej. Dzięki nim pracownicy wiedzą gdzie są przechowywane konkretne rzeczy i nie muszą tracić czasu na ich poszukiwanie. Są  pojemne, trwałe, funkcjonalne oraz odpowiadają wymaganiom użytkowników, a także normom.

Zalety szafy metalowej na dokumenty

Szafa metalowa na dokumenty ma wiele zalet. Segregowanie rachunków, ważnych  dokumentów, akt w jednym miejscu znacznie ułatwia codzienne funkcjonowanie. Metalowa szafa na dokumenty  jest wytrzymała i odporna na różne czynniki – jest więc  inwestycją na lata. Stal odporna jest na ogień. Łatwość w czyszczeniu jest kolejną zaletą. Modele posiadające drzwi wyposażone w zamek na klucz, sprawiają, że zawartość jest chroniona przed dostępem nieupoważnionych osób.

Więcej na: https://szafymetalowe.pl/content/12-szafa-metalowa-na-dokumenty