Miejskie przewozy Szczecin – rewolucja jakościowa.

Podróż komunikacją miejską nie zawsze kojarzy nam się z czymś miłym. Tłok, brak miejsca, zimą zimno, a latem gorąco, nieuprzejmi kierowcy….. Autobusy także delikatnie mówiąc niekiedy wyglądają jakby były z innej epoki. To niestety dość częsty obraz nie tylko w polskich, ale także europejskich miastach. Nie jest to jednak regułą. Wyjątek – komunikacja w Szczecinie.

Miejskie przewozy w Szczecinie

Od kilku lat prezydent miasta stara się poprawić ten wizerunek i pokazać, że przewozy w  Szczecinie zmieniają się na lepsze. Starania te nie są bezzasadne, ponieważ do urzędu miasta wpływało bardzo dużo skarg zarówno na kierowców jak i na stan techniczny pojazdów. W dzisiejszych czasach miasta stawiają na doskonalenie swoich zabytków, starych kamienic czy parków by przyciągnąć do nich turystów.

Turystyka w Szczecinie

Z turystyki bowiem wpływają do budżetów duże pieniądze, dlatego też warto jest w nią inwestować. Należy jednak przy tym pamiętać, że turyści bardzo często wybierają miejskie przewozy Szczecin zamiast taksówek, tak więc poniekąd są one miejską wizytówką.

Zmiany w Szczecinie

W mieście Szczecin od kilku lat możemy zaobserwować bardzo pozytywne zmiany w tym temacie. Stare, wyeksploatowane już autobusy zostały zamienione na nowe, ekologiczne, tańsze w utrzymaniu pojazdy, które nie straszą już swym wyglądem. Kierowcy są odpowiedni szkoleni pod względem kultury jazdy, obsługi pasażerów. Jest to bardzo duży plus jaki można zaobserwować w dzisiejszych czasach.

Poza tym przewozy Szczecin (więcej) zmieniły swoje cenniki i rozkłady jazdy. Stały się one bardziej przystępne dla pasażerów, którzy coraz chętniej z nich korzystają zamiast jeździć swoimi prywatnymi autami.  Miejmy nadzieję, że będą oni utrzymywać dotychczasowy poziom, a nawet z roku na rok zwiększać jakość swoich usług. Inne miasta mogą brać przykład.