Metody ogrzewania węzłów betoniarskich

Węzły betoniarskie służą do produkcji betonu, który następnie może zostać wykorzystany do wytwarzania betonu towarowego lub wyrobów betonowych. Tego typu urządzenia się w pełni zautomatyzowane i pracują zgodnie ze ściśle określonymi programami.

Ogrzewanie węzłów betoniarskich jest montowane w celu podniesienia temperatury kruszy oraz wody, które następnie wykorzystuje się do produkcji mieszanek betonowych o określonym własnościach.

Jak wygląda system ogrzewania węzłów betoniarskich?

Aby prawidłowo ogrzać węzeł betoniarski system grzejny musi składać się z: części powietrznej oraz wodnej, magazynu paliwa oraz układu, którego zadaniem jest rozprowadzanie ogrzanego powietrza.

Część wodna ogrzewania obejmuje kocioł na wodę, współpracujący z zasobnikiem wody oraz zespołem wymienników ciepła. Ogrzewanie składa się również z części powietrznej, która obejmuje wytwornicę powietrza, której podstawowymi elementami są komora spalania oraz zespół wymienników ciepła. Drugim ważnym elementem w tej części jest wentylator.

Aby ogrzać węzeł betoniarski system musi być wyposażone w odpowiedni system transportu gorącego medium. System rur zazwyczaj wykonuje się z podwójnej blachy. Przestrzeń między blachami jest izolowana za pomocą wełny.

System ogrzewania węzłów betoniarskich musi również być wyposażone w odpowiedni zasobnik paliwa. najczęściej jest to olej. W miarę wygodna eksploatacja takiego systemu ogrzewania wymaga zbiornika paliwowego o pojemności minimum 2000 litrów. Elementami obowiązkowymi są w nim instalacja odpowietrzająca oraz zasilająca.

Wydajność systemu ogrzewania

Wielkość to podstawowy parametr który decyduje o tym czym będzie ogrzewany węzeł betoniarski. Instalacja o odpowiednio dobranych parametrach może bowiem zapewnić prawidłową temperaturę składnikom o objętości od 40 do 120 metrów sześciennych.

Dostępny na rynku ogrzewanie węzłów betoniarskich jest bardzo łatwe w montażu. Coraz więcej modeli jest również mobilnych. Duża odporność na działanie czynników atmosferycznych oraz zintegrowane awaryjne zasilanie umożliwiają im długa, bezawaryjną pracę, nawet w trudnych warunkach.

Więcej informacji: http://heyk.pl/ogrzewanie-wezlow-betoniarskich/