Laserowe usuwanie blizn Kraków – kiedy warto skorzystać?

W życiu zdarzają się wypadki, a po wypadkach pozostają mało estetyczne blizny. Dla jednych będą one pamiątką, wspomnieniem, czymś ważnym co dodaje uroku, inni będą się ich wstydzić i zdecydują się na usuwanie blizn Kraków. Na usuwanie blizn Kraków można zdecydować się również przez pozostałości po trądziku czy samookaleczaniu się.

Często decyzja o tym zabiegu jest trudna ze względu na obawę o powikłania, ból i trudności w pielęgnacji skóry, z której usunięto bliznę.

Jak wygląda laserowe usuwanie blizn?

Usuwanie blizn Kraków wykonuje się za pomocą lasera frakcyjnego, który używany jest także do niwelowania zmarszczek i rozstępów oraz podczas zabiegów związanych z opadającą powiekę. Żeby wykonać usuwanie blizn Kraków należy bardzo precyzyjnie skierować wiązkę lasera w miejsce blizny.

Wiązka światła przedostaje się wówczas w głąb skóry i poprzez podgrzanie, a potem odparowanie wody znajdującej się w ciele, uruchamia procesy produkcji kolagenu i odbudowy skóry.

Laser frakcyjny, którym wykonuje się usuwanie blizn Kraków pobudza skórę do samo odbudowy. Kolagen wytwarzany podczas tego procesu odpowiada za nienaganny stan skóry i opóźnia starzenie się skóry.

Jak dbać o skórę po usunięciu blizny?

Po zabiegu laserowe usuwanie blizn, skóra przez pewien czas może być zaczerwieniona i opuchnięta, jednak mija to po kilka dniach. Może pojawić się także lekka wysypka, jednak tak jak w przypadku opuchnięcia i zaczerwienienia zniknie po kilku dniach. Mając za sobą usuwanie blizn Kraków powinno utrzymywać odpowiednie nawilżenie skóry, najlepiej używać wtedy delikatnego kremu i pić dużo wody niegazowanej.

Po wykonaniu laserowego usuwanie blizn, należy odpuścić sobie takie przyjemności jak długie gorące kąpiele, opalanie, używanie peelingów czy korzystanie z sauny. Wszystkie te zabiegi mogą narazić skórę, która jest już mocno podrażniona przez usuwanie blizn Kraków i potrzebuje czasu na regeneracje.
Czas potrzebny na regenerację i odbudowę skóry po usuwanie blizn Kraków wynosi od 4 do 6 tygodni. Wszystko zależy od faktu jak bardzo inwazyjny był zabieg.

Przeczytaj więcej na: https://leaclinic.pl/usuwanie-blizn-krakow/