Jaki sprzęt jeździecki jest nam niezbędny by zacząć naukę jazdy konnej?

W ostatnich latach bardzo popularnym hobby wielu młodych ludzi jest jazda konna. Z tego powodu powstaje coraz więcej szkółek jeździeckich w różnych zakątkach Polski. Musimy sobie jednak zdawać sprawę, że potrzebny nam będzie odpowiedni sprzęt jeździecki, który pozwoli nam realizować nasze pasje. Dla początkującego jeźdźca najważniejsze jest jego bezpieczeństwo i w tym wypadku podstawą naszego sprzętu jeździeckiego staje się odpowiedni kask czy cylinder. Warto więc zainwestować większe pieniądze w dobry kask, by mieć pewność o jego jakości. Koszt takiego kasku, cylindra dla człowieka zaczynającego przygodę z końmi to koszt około 200zł.

Drugim ważnym elementem, który musi posiadać początkujący jeździec są odpowiednie czapsy, sztylpy i buty jeździeckie. Ich zadaniem jest ochrona łydki, uda oraz kolana jeźdźca. Są one niezbędnym wyposażeniem, ale wartym zakupu. Czapsy dla początkujących kupimy już za niecałe sto złotych, tak więc nie jest to duży wydatek. Na większe koszty możemy liczyć kupując buty jeździeckie, gdyż ich ceny zaczynają się od około dwustu złotych i sięgają nawet kilku tysięcy.

Ten sprzęt jeździecki jest nam niezbędny podczas podstawowej nauki jazdy konnej. Gdy nabierzemy już pewnego doświadczenia to można pomyśleć o kupnie odpowiedniej odzieży jeźdźca, która sprawi, że będziemy wyglądać jak zawodowi jeźdźcy. Zaznaczyć tu jednak trzeba, że na kompletny ubiór dla jeźdźca składa się wiele elementów takich jak: bryczesy, kamizelki, kurtki, podkolanówki jeździeckie, swetry, koszulki, polary, bluzy, tak więc będzie w co inwestować pieniądze, gdyż zakup poszczególnych elementów odzieży może nie jest dużym wydatkiem, ale komplet to już niezła suma pieniędzy.

Wszystkim zainteresowanym nauką jazdy konnej, którzy będą zainteresowani kupnem podstawowego sprzętu polecam wybór firm, które zajmują się tym od lat, gdyż wtedy będziemy mieli pewność, że są dobrej jakości. Równie ważnym aspektem hodowli koni jest ich żywienie, o które najlepiej na rynku dba firma Optifeed