Jak działa powłoka ceramiczna na auto?

Ceramiczna ochrona lakieru to stosunkowo nowy temat w kategorii pielęgnacji i ochrony samochodów. Wiele osób posiadających auta jakości premium, pragnie zachować ich wyjątkowość jak najdłużej decydując się na użycie powłoki ceramicznej na swoim samochodzie. Co daje taka powłoka? Jakie ma właściwości?

Czym jest powłoka ceramiczna?

Powłoki ceramiczne są jednym ze sposobów ochrony lakieru w naszym samochodzie. Jest to powłoka bazująca na odmianie kwarcu z dodatkiem określonych substancji, które tworzą związki ceramiczne. Płyn, który nakładamy krystalizuje się na lakierze samochodu i tworzy wyjątkową warstwę izolującą przed zanieczyszczeniami z zewnątrz.

Ta technologia ceramicznej ochrony lakieru została zaprojektowana z myślą o jak najdłuższym utrzymaniu błyszczącej i zadbanej powłoki lakierniczej chroniąc tym samym przed wszelkiego rodzaju uszkodzeniami. Główna cechą, która wyjątkowo cieszy oko właściciela auta oraz innych jest cały czas szklisty, lśniący i błyszczący kolor lakieru.

Powłoka ceramiczna nie tylko pomaga w łatwiejszym utrzymaniu samochodu w czystości to jeszcze pozwala na mniejsze zaangażowanie podczas zabiegów i konserwacji. Kluczowe jest rownież zabezpieczenie taką powłoką samochodu przed starzeniem się i naturalnym zużyciem lakieru podczas codziennego użytkowania.

Dlaczego warto wybrać ceramiczną ochronę lakieru?

Poniżej zestawienie kilku ważnych i cennych informacji dotyczących zalet posiadania powłoki ceramicznej.

  • Ochrona lakieru przed czynnikami atmosferycznymi.
  • Ochrona przed mikro zarysowaniami.
  • Efekt błyszczącego lakieru.
  • Ułatwiona pielęgnacja samochodu (krótsze mycie oraz rzadsze odwiedzanie myjni).
  • Odporność na przebarwienia związane z ptasimi odchodami oraz kwaśne PH.
  • Efekt hydrofobowy.
  • W odróżnieniu od wosków powłoka ceramiczna jest dużo trwalsza i dająca bardziej spektakularny efekt błyszczenia lakieru.

Wybierając firmę, która będzie wykonywać usługę warto zwrócić uwagę na jej doświadczenie i udzielanie gwarancji na wykonywany zabieg. Nie jesteśmy w stanie sprawdzić jakości przed, jednak odpowiednio dobierając wykonawcę spośród sprawdzonych firm z długoletnim stażem, powinniśmy spodziewać się oczekiwanego efektu.

Więcej na: https://www.majcher-team.pl/powloki-ceramiczne.html