Gdzie przez internet kupić suplementy obniżające cholesterol

Dlaczego wysoki cholesterol jest niebezpieczny dla organizmu? Cholesterol jest niezbędnym związkiem, który umożliwia prawidłową pracę organizmu. Wspomaga budowę komórek, produkcję witaminy D, kwasów żółciowych oraz hormonów a dodatkowo jest ważnym elementem odpowiedzialnym za poprawną pracę mózgu.

Niestety nadmiar cholesterolu LDL (zwanego „złym cholesterolem”)  jest niebezpieczny i może prowadzić do poważnych schorzeń, zwłaszcza układu krążenia.

Aby uniknąć poważnych konsekwencji zdrowotnych należy stosować właściwą dietę, aktywność fizyczną oraz sięgać po naturalne substancje obniżające poziom złego cholesterolu. Należy jednak pamiętać, że suplementy nie zastąpią leków ani prawidłowego odżywania, a raczej są ich dopełnieniem.

Naturalne preparaty na cholesterol – jakie substancje wchodzą w ich skład?

W suplementach obniżających poziom złego cholesterolu najczęściej znajduje się:

  • spirulina – jest substancją odpowiedzialną za przyspieszenie metabolizmu i rozpadu cholesterolu na mniejsze kawałki; dzięki niej groźny nadmiar tłuszczu zostaje zużyty podczas przeprowadzania podstawowych procesów życiowych -np. podczas oddychania. Aby efekt był widoczny i trwały należy regularnie i długotrwało spożywać spirulinę, dbać o właściwą dietę i odpowiednią dawkę ruchu,
  • ekstrakt z buraków – zawarty w nim kwas foliowy jest odpowiedzialny za kontrolowanie układu krwionośnego oraz przeciwdziałanie chorobom serca; buraki wpływają na obniżenie poziomu cholesterolu we krwi,
  • ziemia okrzemkowa – ma różne lecznicze właściwości – oczyszcza organizm z toksycznych substancji, obniża zarówno poziom cholesterolu „dobrego” jak i „złego” oraz chroni przed infekcjami i pasożytami,
  • chlorella – działa podobnie jak z spirulina, choć jest od niej szybsza i mocniejsza; jest uważana za jedną z najlepszych substancji odżywczych i regenerujących (doskonale przyspiesza proces gojenia się ran); dodatkowo jest wykorzystywana do oczyszczania organizmu – zwłaszcza wątroby – z substancji toksycznych i szkodliwych.

Aby zmniejszyć poziom cholesterolu nie wystarczy tylko przyjmowanie suplementów!

Aby organizm był zdrowy i odporny na schorzenia układu sercowo-krążeniowego należy spełniać trzy warunki:

  • stosować odpowiednią dietę – ustaloną przez lekarza lub dietetyka,
  • dbać o aktywność fizyczną,
  • stosować suplementy i preparaty wspomagające obniżenie poziomu cholesterolu

Wysokiej jakości naturalne preparaty wspomagające osiągniecie odpowiedniego poziomu cholesterolu znajdziesz w drogeriach internetowych.